DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

o nás

Mezinárodně chráněná chovatelská stanice Československých vlčáků

LUCAN

Svého prvního vlčáka - fenku Chilli - jsem si pořídil koncem roku 2008, celé to však začalo mnohem dříve. Už v roce 2007 jsem si začal shánět informace o tomto plemeni, s kamarádem objížděl cvičáky a výstavy, vyhledával na internetu... Mezitím jsem ještě musel poupravit naši situaci v bydlení a když byly podmínky vhodné, začal jsem se poohlížet po novém členu rodiny.

Navštívil jsem speciální výstavu československých vlčáků v Roudnici nad Labem a tam jsem se rozhodl pro budoucího otce svého štěněte. Byl to Akeenah Runar Waawanyanka. Když jsem se dozvěděl, že tento pes bude mít zanedlouho potomky, hned jsem si u chovatelky zamluvil fenku.

Vybírali jsme jméno začínající na "C" a do užšího výběru postoupily názvy koření Curry a Chilli. Nakonec rodinnou radou prošla jako vítězná pálivá paprika (to jsme ještě nevěděli, jak nás napálí plemenná kniha, ale o tom později).

Jeli jsme se s chovatelkou podívat na novopečenou maminku Gitu Křivoklátský Atos, která mi hned na přivítanou zabavila čepici, pak to zkoušela i s kapucou, chňapala za ruce a dělala vše možné, aby odpoutala pozornost od štěňátek k sobě. Měla to marné, štěňátka byla roztomilá a nevěděli jsme, které dřív chovat. Naštěstí jsme byli rozhodnuti pro holčičku, takže jsme měli výběr trochu usnadněný, ale i tak to byla fuška. Nakonec situaci vyřešila fenečka, která nás stále tahala za nohavice a vrtěla ocáskem. Tak jsem držel poprvé Chilli Polární vlčici v náručí.

Webová stránka byla vytvořena pomocí on-line webgenerátoru WebSnadno.cz